Ana Sayfa     Referanslar     İletişim  
 
 
 

 
Açıklama

PC Gümrük Külliyatı; Kanun, Yönetmelik, KHK, BKK, Tebliğ, Genelge ve Tasarruflu Yazıların madde ve ilgi bazında birbirine ilişkilendirilmiş, atıfta bulunulan konulara/yerlere köprü vasıtasıyla bağlantı kurulmuş olan, CD kitap formatında bir programdır. Amacı, uygulama ve teorik yapıyı bütünleştirerek mevzuatı tek elden kullanıma sunmak olup, hiç bir suretle idari işlemlerde ve Kaza-i Mercilerde kaynak olarak gösterilemez. Yalnızca bilgi ve yol gösterici mahiyette olup, esas olan mevzuat metinlerinin Resmi Gazetede yayımlanmış halleridir.

13/12/1951 tarih ve 7981 sayılı Resmi Gazete ile yayımlanan 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun “1.Mevzuat ve İçtihatlar” başlıklı 31’nci maddesinde; “Resmen yayımlanan veya ilan olunan kanun, tüzük, yönetmelik,tebliğ, genelge ve Kaza-i kararların çoğaltılması, yayılması, işlenmesi veya her hangi bir suretle bunlardan faydalanma serbesttir.” Hükmü yer almakta olup, anılan kanun maddesi uyarınca resmi yayınlardan yararlanılarak hazırlanmıştır.

İçeriği; Mer’i ve Mülga Gümrük Kanunu ve Yönetmeliği, Kaçakçılık Kanunu, Dış Ticaret Mevzuatı, Tasfiye Mevzuatı, bunlara ait Bakanlar Kurulu Kararları, Tebliğler, Genelgeler ve Tasarruflu yazılar ile mevzuatın atıf yaptığı diğer kanun, yönetmelik, tüzük, kanun hükmünde kararname, bakanlar kurulu kararları, yönetmelikler, tebliğler ve genelgelerdir.

Ayrıca;
• 250 bin kelimelik İngilizce-Türkçe Teknik Sözlüğü,
• Gümrük ve Dış Ticaret Terimler Sözlüğü,
• 2002 yılından günümüze kadar İthalat-İhracat Risk Kritikleri,
• Tarife Tespiti için Eşya Fihristi ve Bağlayıcı Tarife Bilgi (BTB) arama modülü,
• Sigara ve Akaryakıtta Otomatik hesaplama yapabilen Kaçak Eşyaya Mahsus Tespit Varakası (KEMTV),
• Faiz hesaplama tabloları,
• Kullanıcıya özgü Menşe, Kıymet ve Tarife arşivi oluşturma ve risk kriterlerinde resen hatırlatma yapabilen kayıt sistemi de kullanıma sunulmuştur.

Değişiklik takibi, program ana ekranında bulunan “Güncellemeler” bölümünde; Online güncelleme, Resmi Gazete yayım tarihine göre Güncelleme Listeleri ve Web tabanlı günü birlik yayımlanan mevzuat takibi ile yapılmaktadır. Program üzerindeki genel güncellemeler haftada bir yapılmakta olup, vergi tahakkukunu etkileyen değişiklikler ise en geç yürürlüğe girdiği gün yapılarak kullanıcı online güncelleme, mini program duyurusu ve/veya cep telefonlarından mesaj yöntemleriyle haberdar edilmektedir.

PC Gümrük Külliyatı’ndaki mevzuat metinleri, hazırlanış itibariyle herhangi bir program dili içermemektedir. Windows işletim sistemi altında Office Word ve Exel formatında "Yer İşareti" ve "Köprü" bağlaçlarıyla hazırlanmıştır. Bu yönüyle de herhangi bir kullanıcının zorluk çekmeden zaten kullanmakta olduğu Word yazışma formatında, istediği kısımları kendi yazışmalarında kopya/yapıştır yöntemi ile kullanabilmekte ya da istediği kısımları çıktı alabilmektedir.

Program, temel prensip olarak her bir bilgisayara bağımsız kurularak kullanılmakta olup, şirketlerin ortak hat üzerinden ana bilgisayara çoklu kullanım içinde kurulması yapılabilmektedir. 2013 yılından itibaren mobil telefon cihazlarında da kullanım formatı geliştirilmiş olup, doğrudan internet bağlantısı ile çalışmaktadır. Bununla birlikte, mobil cihazlarda; risk havuzu, tarife cetveli, mevzuat arama ve BTB ler tam fonksiyonla çalışmakta; mevzuat başlıklarından ve risk havuzundan mevzuat metnine geçiş yapılabilmekte, bir metinden başka bir metne köprü kurulmakta ancak aynı metnin içinde alt kısımlara sayfa kaydırma yöntemiyle geçilebilmektedir.


Ana Sayfa
 
Kullanıcı Dostu
Kolay kullanımlı arayüzü ve
pratik link yapısı.
Güçlü Altapı
%99.9 Uptime sunucularda,
kesintisiz ve hızlı yayın.
Destek Hattı
0850 241 16 85 numaralı
hattımız daima hizmette.
2002'den bugüne
Tüm İthalat ve İhracat Risk Kritikleri arama motoru.


 
Copyright © 2014 Arslan Yazılım Ltd. Şti.
Yazılı izin olmadan kopyalanamaz.
 
Gizlilik Politikası
Kurumsal Destek Yardım

 
Facebook

 
Twitter

 
Google

İletişim Bilgileri
Biyografi
Firmamız Hakkında
Hesap Numaralarımız
Referanslarımız
İlgili Linkler

Manuel Güncelleme
Üye Giriş Paneli
Güncel Duyurular
Online Abonelik
Makaleler

Kurulum Kılavuzu
PC Kullanım Filmleri
Mobil Kullanım Filmleri
MS Vista Ayarları
MS Office Ayarları