Ana Sayfa     Referanslar     İletişim  
 
 
 

 
MS Office Ayaları

Microsoft Office Word ayarları

  • Program içindeki "açıklamaların" görülebilmesi ve "Köprü" (linklerin) çalışabilmesi için bir sefere mahsus olmak üzere aşağıdaki ayarlamaların yapılması gerekmektedir.
  • Office 2000 kullanılıyorsa, Boş bir Word sayfası açılır, "Araçlar/Seçenekler/Görünüm" bölümünde "ekran ipuçları" aktifleştirilir, "Tamam" menüsü tıklanarak çıkılır, daha sonra boş olarak açılan Word belgesi de kapatılır.Yapılmaması durumunda, program içindeki "açıklamalar" görünmeyecektir.
  • Office XP kullanılıyorsa; Boş bir Word sayfası açılır, "Araçlar/Seçenekler" bölümünde "Ekran İpuçları" aktifleştirilir. "Düzen" bölümünde "Köprü izleme için CTRL+ tıkla kullan" seçeneğindeki tıklama işareti kaldırılır (pasifleştirilir); "Değişiklikleri İzle" bölümünde ise "İstenen Genişlik" ifadesinin karşısındaki rakam "5 veya 6 cm" olarak değiştirilir; "Tamam" menüsüne basılarak çıkılır; Son olarak açılan boş Word belgesi de kapatılır.
  • PC Gümrük Külliyatı Windows/Office 2000/Word tabanında hazırlanmış olup, kullanımından maksimum fayda alınması için, kullanıcı bilgisayarının en az Celeron 400 Mhz işlemcili, 64 Mb Ramli, 800x600 veya 1024x768 ekran çözünürlüğü,win98 işletim sistemi, Office 2000 veya Office XP tabanlı word programı ile üç fonksiyonlu mouse(fare) donanımına sahip olunması gerekmektedir. En verimli kullanım; Windows işletim sistemi altında, Office 2000 programı yüklü bulunan 1024x768 ekran çözünürlüğü ve standart Windows ayarlarıyla mümkündür.
  • Pc Gümrük Külliyatı mevzuat metinleri Office Word tabanlı olup, metinler içindeki köprü geçişleri ve tekrar geri dönüşler de yine Office programının güncel özellikleri ile işlev kazanmaktadır. Özellikle Office XP ve Office 2003 kullanan abonelerimizin metinler arasında birden fazla ileriye doğru köprü geçişlerinden sonra dönüşlerde sorun yaşadıkları, bir kez geriye geldikten sonra (üst sol kısımda bulunan) geri ok tuşunun pasifleştiği, bu itibarla da birden fazla geriye gelişlerde dosya kapatmak zorunda kaldıkları anlaşılmaktadır.
  • Bu ve benzeri sorunların en temel sebebi, kullanmakta olduğunuz Office programının güncel olmaması ve/veya yama dosyalarının kurulmamış olmasıdır. Office programının ne zaman kurulmuş olduğu önemli değil, kurulduktan sonra hangi yamaların eklendiği veya ne zaman güncelleştirildiği önemlidir. Bu bağlamda, Office XP ve Office 2003 kullanan abonelerimizin belirtilen sorunları yaşıyor olmaları durumunda söz konusu programlarını güncelleştirmeleri gerekmektedir.

Microsoft Office Word 2007 Kullanıyorsanız;

  • Şekil-1 de görüldüğü üzere, Word Seçeneklerine giriniz.
  • Açılan pencerede (Şekil-2) "Özelleştir" seçeneğini tıklayınız. Ortadaki sutunun üst kısmındaki "Komutları Seçin" Bölümünden "Şeritte bulunmayan Komutlar" seçeneğini tıklayınız. Sol sutunda listelenecek olan komutlardan "İler" ve "Geri" butonlarını tek tek işaretleyerek orta kısımdaki "Ekle" butonuyla karşı sutuna listelenmesini sağlayın tamam diyerek pencereyi kapatınız.
  • (Şekil-3) te de görüleceği gibi "Hızlı Erişim Araç Çubuğu'nda" kırmı halka ile işaretlenmiş olarak gösterilen ileri ve geri butonları eklenmiş olmalıdır. Bu sayede programımızın köprülerini kullanarak gezinti yaptığınız sayfaların arasında ileri geri gitme kolaylığı sağlamış olacaksınızdır.Şekil 1
Şekil 2

Şekil 3
Ana Sayfa
 
Kullanıcı Dostu
Kolay kullanımlı arayüzü ve
pratik link yapısı.
Güçlü Altapı
%99.9 Uptime sunucularda,
kesintisiz ve hızlı yayın.
Destek Hattı
0850 241 16 85 numaralı
hattımız daima hizmette.
2002'den bugüne
Tüm İthalat ve İhracat Risk Kritikleri arama motoru.


 
Copyright © 2014 Arslan Yazılım Ltd. Şti.
Yazılı izin olmadan kopyalanamaz.
 
Gizlilik Politikası
Kurumsal Destek Yardım

 
Facebook

 
Twitter

 
Google

İletişim Bilgileri
Biyografi
Firmamız Hakkında
Hesap Numaralarımız
Referanslarımız
İlgili Linkler

Manuel Güncelleme
Üye Giriş Paneli
Güncel Duyurular
Online Abonelik
Makaleler

Kurulum Kılavuzu
PC Kullanım Filmleri
Mobil Kullanım Filmleri
MS Vista Ayarları
MS Office Ayarları