Ana Sayfa     Referanslar     İletişim  
 
 
 

 
Osman ERDOĞAN

1972 yılında Artvin/Yusufeli/Çıralı Köyü`nde doğdu. Çıralı Köyü`nde başladığı İlköğretim tahsilini Gürsu/Bursa’da tamamladı. 1989 yılında Bursa Ticaret Lisesi`nden mezun oldu, aynı yıl burslu olarak kazandığı Trakya Üniversitesi Edirne Meslek Yüksek Okulu Gümrük İşletme Bölümü`nden 1991 yılında mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü 1999 yılında bitirdi.

1987-1991 yıllarında Bursa Esnaf Kefalet Kooperatifleri Kuruluşu olan özel bir şirkette muhasebecilik yapmış, o yılarda, bilgisayar DOS sistemi ve Basic programlama dilinde hazırlanmış olan ABC-Online Muhasebe programının geliştirilmesine katkı sağlamıştır.

1992 yılında Ankara Gümrükleri Başmüdürlüğü emrine Gümrük Memuru olarak başlamış,

2001 yılında Karabük Gümrük Müdürlüğü emrine Gümrük Muayene Memuru olarak atanmış,

2006-2008 döneminde Gümrük Muayene Memurları Derneği Genel Sekreterliği görevini üstlenmiş,

1994-2009 dönem aralığında Adana, Malatya, Sinop ve Edirne de çeşitli zamanlarda 3-6 aylık geçici görevlendirilmiş,

2006-2010 döneminde Gemlik Gümrük Müdürlüğünde Muayene Memuru, 2011-2014 döneminde ise Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürütmüş,

2015 tarihinde Gümrük Müdür Yardımcısı olarak Kütahya’ya Kurucu Müdür Vekili olarak, 2018 tarihinde ise Gümrük Müdürü olarak atanmıştır. 2019 yılında Geçici Görevli olarak Uludağ Bölge Müdürlüğünde Şube Müdür Vekili olarak görev yapmış,

20 Kasım 2020 tarihi itibariyle atandığı Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

PC Gümrük Külliyatı’nın yapımcısı olup, 2001-2003 yılları arasında Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatını kağıt ortamındaki/teoriden pratiğe/bilgisayar ortamına aktaran PC Gümrük Külliyatı programı üretmiş ve halen daha söz konusu programın güncellemesini telif hakkı sözleşmesi ile sürdürmektedir. Söz konusu program ile;

• İthalat-İhracatta ayrı ayrı olmak üzere GTİP/Dönem bazında risk analizi,

• Gümrük mevzuat metinlerinin tamamının birbirine entegre edilmesini,

• Kullanıcıların bireysel veri girişi ile Kıymet/Menşe/GTİP kirişel arşivi oluşturmasını ve bunun risk analizinde resen kullanımını,

• Mülga/Mer’i mevzuatın dönemsel kullanımını

geliştirmiş ve bugün itibariyle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı merkez/taşra personelinin tamamı söz konusu programı İntranet portalında kullanmaktadır.

Gümrük Mevzuatı konulu kitap derlemeleri ile Gümrük ve Ticaret Müfettişleri Dernekleri ile Gümrük Muayene Memurları Derneğinin dergilerinde güncel uygulamalar hakkında değerlendirme ve önerilere ilişkin makaleleri yayımlanmaktadır.

Hizmet içi eğitim/Soru Bankası sistemi olarak adlandırılan, mevzuat veri tabanı ile Külliyat programı güncellemesine paralel geri bildirimli interaktif eğitim portalını geliştirmiş ve 9 kişilik editör kadrosu ile hakem başkanlığını yürütmektedir. 

Evli ve iki çocuk babasıdır.


Ana Sayfa
 
Kullanıcı Dostu
Kolay kullanımlı arayüzü ve
pratik link yapısı.
Güçlü Altapı
%99.9 Uptime sunucularda,
kesintisiz ve hızlı yayın.
Destek Hattı
0850 241 16 85 numaralı
hattımız daima hizmette.
2002'den bugüne
Tüm İthalat ve İhracat Risk Kritikleri arama motoru.


 
Copyright © 2014 Arslan Yazılım Ltd. Şti.
Yazılı izin olmadan kopyalanamaz.
 
Gizlilik Politikası
Kurumsal Destek Yardım

 
Facebook

 
Twitter

 
Google

İletişim Bilgileri
Biyografi
Firmamız Hakkında
Hesap Numaralarımız
Referanslarımız
İlgili Linkler

Manuel Güncelleme
Üye Giriş Paneli
Güncel Duyurular
Online Abonelik
Makaleler

Kurulum Kılavuzu
PC Kullanım Filmleri
Mobil Kullanım Filmleri
MS Vista Ayarları
MS Office Ayarları